CSR Financial Day 2017 już 5 kwietnia!

CSR Financial Day 2017 już 5 kwietnia!

Wiadomości

CSR Financial Day 2017. Społeczna odpowiedzialność instytucji finansowych jest drugą edycją konferencji naukowej poświęconej równocześnie praktyce funkcjonowania CSR w instytucjach bankowych, pośrednictwa finansowego i doradztwa finansowego.  Nienieodpowiedzialni są patronem medialnym tego wydarzenia.

Organizatorem konferencji jest Studenckie Koło Naukowe Bankowości i Pośrednictwa Finansowego, działające przy Katedrze Pieniądza i Bankowości w Poznaniu. Konferencja odbędzie się w Poznaniu w Uniwersytecie Ekonomicznym w dniu 5 kwietnia 2017 r. od godziny 9.00 w sali 111A.

Konferencja podzielona jest na 3 moderowane panele dyskusyjne

  1. Rola Komisji Etyki w podnoszeniu poziomu praktyk społecznie odpowiedzialnych w instytucjach finansowych,
  2. Fin-tech a społeczna odpowiedzialność instytucji finansowych,
  3. Raportowanie społeczne w instytucjach finansowych.

Celem pierwszego panelu poświęconego komisjom etyki działającym przy organizacjach samorządowych zrzeszających banki, pośredników finansowych i doradców finansowych jest określenie jakie są kompetencje komisji etyki, tryb ich pracy oraz wyboru członków oraz wskazanie ich roli w podnoszeniu poziomu praktyk społecznie odpowiedzialnych w instytucjach finansowych.

W drugim panelu konferencji uwaga zostanie skupiona się na nowoczesnych technologiach w finansach (fin-tech) oraz przejawach i możliwościach realizacji przez przedsiębiorstwa działające w branży financial technology społecznej odpowiedzialności biznesu. W panelu udział wezmą przedstawiciel sektora spółek pożyczkowych działających w segmencie internetowym, prezes zarządu Fintech Poland, współautor raportu na ten temat oraz profesor uniwersytecki specjalizujący się w problematyce nowoczesnych technologii.

Trzeci panel dotyczy raportowanie społecznego w instytucjach finansowych – bankach i instytucjach pośrednictwa finansowego, które jest elementem szerszego raportowanie danych niefinansowych  – obowiązek w tym zakresie od 1 stycznia 2017 r. dotyczy tzw. jednostek zainteresowania publicznego, w tym banków. W panelu zostaną określone korzyści instytucji finansowych z raportowania odpowiedzialności społecznej oraz standardy w tym zakresie, a także podjęta zostanie próba odpowiedzi na pytanie, w jakim kierunku raportowanie danych niefinansowych, w tym w zakresie CSR będzie zmierzać w przyszłości.

Wstęp na konferencję jest bezpłatny. Zapisy poprzez stronę wydarzenia na Facebook:

https://www.facebook.com/events/1342213289182249/?fref=ts

 

plakat CSR 2017 (1)

Podziel się

Facebook / Twitter / LinkedIn

Komentarze
Facebook Twitter LinkedIn RSS