#kulturalnieodpowiedzialni

#kulturalnieodpowiedzialni

ŚWIAT POWiadomości

To nowy program Nienieodpowiedzialnych, którego gospodarzami są aktorzy: Barbara Garstka i Filip Cembala. Podczas 11 spotkań poznacie wiele ciekawych osób ze świata kultury, którzy opowiedzą m.in. o tym jak ludzie związani z tą branżą radzą sobie w czasach zarazy oraz jak rozumieją odpowiedzialność w swoim zawodzie. Basia i Filip postarają się także odczarować „typowy” wizerunek artysty i przybliżyć nam kulisy pracy ludzi związanych z szeroko rozumianą kulturą.

Walczymy o to, żeby grać

W premierowym odcinku zatytułowanym „Walczymy o to, żeby grać” Filip mówi:

– Pandemia pokazała nam, co część społeczeństwa myśli o artystach. Ludzie wyobrażają sobie, że nasze życie jest oderwane od rzeczywistości, pełne hedonizmu i niedotykania stopą ziemi. A my jesteśmy ludźmi z krwi i kości. To, co widzimy na okładkach gazet, to tak naprawdę niewielki procent historii ludzi kultury, których nie znamy.

Dlatego odczarowanie wizerunku artysty to jeden z wielu tematów jaki poruszą nasi prowadzący w rozmowach ze swoimi gośćmi. W pierwszym odcinku zatytułowanym „Walczymy o to, żeby grać” poznacie naszych prowadzących Barbara Garstka i Filip Cembala oraz dowiecie się jak oni sami radzą sobie w czasach kryzysu i jak oni rozumieją odpowiedzialność.

Zapraszamy! Premiera 23 grudnia o 18:00 na naszym kanale YouTube:

https://www.youtube.com/c/Nienieodpowiedzialni/featured

Barbara Garstka

Debiutowała już jako studentka na deskach krakowskiego Narodowego Teatru Starego im. Heleny Modrzejewskiej w spektaklu „Szkoła Żon”, reż. E. Kutryś (główna rola Anusi) oraz równolegle w Teatrze Juliusza Słowackiego w Krakowie zagrała główna rolę Dorotki w spektaklu  „Czarnoksiężnik z Krainy Oz” reż. J. Kiliana. W teatrze Juliusza Słowackiego została przyjęta na etat w latach 2011-2014 gdzie zagrała wiele ról m. in. „Ziemia Obiecana” (rola Mudy Muller) reż. W. Koscielniak, „Pułapka na Myszy” ( główna rola Molly) reż. O. Lipińska , „Peer Gynt” (rola Ingrid) reż. R. Sabara.

W późniejszych latach występowała na Krakowskiej Scenie Stu, a także w Teatrze 6 Piętro, w Teatrze Roma w słynnym musicalu „Mamma Mia” (główna rola Sophi) Rez W.Kępczynskiego czy też w Teatrze Kwadrat. Aktualnie występuje na deskach Teatru Syrena gdzie możemy ja oglądać w spektaklu „Rock of Ages” (główna rola Sherrie ) w reż. J.Mikołajczyka czy „Kapitan Żbik i Żółty Saturator” (rola Kasi) w reż. W. Kościelniaka, a także w Krakowskim Teatrze Variete gdzie gra główna rolę Polly w „Operze za 3 grosze” w reż. J.J. Połońskiego, „Powróćmy do Tamtych Lat” w reż. J.Szydlowskiego. W 2012 r. Otrzymała nagrodę dla Najlepszej Aktorki występującej gościnnie na deskach Teatru Juliusza Słowackiego (Nagroda IV Plebiscytu Publiczności) .

Filmowo debiutowała w 2012r grając rolę Anki Derczyńskiej w filmie „Ostatnie Piętro” w reż. T. Króla  Zagrała również w filmach tj. „Eter” w reż. K.Zanussiego , „Listy do M3” w Rez T.Konceckiego, „Zaćma”  w reż. R.Bugajskiego, „Piłsudski” w Rez M.Rosy, a także w wielu serialach – aktualnie możemy oglądać Basię w serialu o Osieckiej w reż. R.Glińskiego i M.Rosy gdzie wciela się w Rolę aktorki Elżbiety Czyżewskiej. Aktorka zajmuje się od wielu lat dubbingiem użyczając swojego głosu zarówno w produkcjach kinowych jak i telewizyjnych.

Filip Cembala

Aktor i wokalista. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej oraz Studium Wokalno-Aktorskiego im. Baduszkowej w Gdyni. Pracuje na na deskach wielu teatrów w Polsce, m. in. Teatru Muzycznego w Gdyni, Teatru Syrena w Warszawie, Teatru Rozrywki w Chorzowie, Teatru Muzycznego w Poznaniu.

Od 2011 roku jest aktorem Teatru Polskiego w Szczecinie, gdzie zagrał kilkadziesiąt wiodących ról dramatycznych, w tym: BJ w Balu manekinów, Dimę w Curikowie, Mustafę w Kogucie w rosole czy Parysa w Romeo i Julii. Wystąpił w wielu kabaretach, spektaklach muzycznych oraz koncertach. 

W 2012 wyreżyserował widowisko słowno-muzyczne Waśnie tysiąca i jednej nocy. Fani musicalu znają go z wielu wspaniałych ról, m.in. roli Angel’a w musicalu Rent (za którą otrzymał nagrodę „debiut roku” na Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Muzycznych w Gdyni), roli Che w musicalu Evita w Teatrze Muzycznym w Poznaniu czy znakomicie przyjętej przez publiczność głównej roli Tonego Manero w polskiej prapremierze Gorączki Sobotniej Nocy. 

W mijającym sezonie zasłynął świetnie przyjętą przez krytykę i owacyjnie docenioną przez publiczność rolą Lonny’ego w prapremierze broadwayowskiego hitu, spektaklu Rock of Ages wystawionego w Teatrze Syrena. 

Występuje w serialach, dubbinguje, a jego hasztag #lowizm jest hitem Instagrama. Obecnie pracuje nad wydaniem swojego autorskiego materiału muzycznego: https://zrzutka.pl/jmz85s

Podziel się

Facebook / Twitter / LinkedIn

Komentarze
Facebook Twitter LinkedIn RSS