Mnie się chce do żywego!

ŚWIAT PO

Podkreśla Marta Uszko, gość prowadzącego program Filipa Cembali w trzecim odcinku #kulturalnieodpowiedzialnychDo żywego człowieka, teatru, przeżywania, koncertu! Chcę brać udział w czymś, gdzie wokół mnie są ludzie – słuchacze i oglądacze, z którymi mogę wymieniać się energią. Ja tego potrzebuję jak niemowlę przytulania i jedzenia!

Podczas tego spotkania Marta i Filip nie tylko starają się odczarować wizerunek artysty, ale też opowiadają jak porażka może uruchamiać mechanizm „ja wam pokażę” oraz jak realizować swoje cele i marzenia jednocześnie postępując odpowiedzialnie.

Marta Uszko

Rodowita Wrocławianka. Absolwentka Studium Wokalno- Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni (2010). Debiutowała w 2007 na deskach Teatru Muzycznego rolą skarżypyty Elizabeth Pie w Ani z Zielonego Wzgórza w reżyserii Macieja Korwina. Współpracowała z Teatrem Kamienica w Warszawie, w którym grała w Pamiętniku z Powstania Warszawskiego Mirona Białoszewskiego w reżyserii Jerzego Bielunasa. A także w stołecznym Palladium w musicalu Nie ma Solidarności bez miłości w reżyserii Macieja Wojtyszki.

W maju 2012 roku dołączyła do zespołu Teatru Polskiego w Szczecinie, w którym zasiliła także grupę tworzącą kabaret Czarny Kot Rudy. Współpracuje również z Teatrem Kameralnym oraz Sceną Poniedziałek. Jest członkiem wielu szczecińskich projektów muzycznych. Obecnie współtworzy zespół THE EARS.

W 2018 roku otrzymała Srebrną Ostrogę dla najbardziej obiecującej młodej osobowości na zachodniopomorskiej scenie, za rolę Córki w Mojej Abbie.

Podziel się

Facebook / Twitter / LinkedIn

Komentarze
Facebook Twitter LinkedIn RSS