Szósty numer gazety Nienieodpowiedzialni już dostępny!

Szósty numer gazety Nienieodpowiedzialni już dostępny!

Artykuły

Jak pisze redaktor naczelny, Artur Nowak-Gocławski, w swoim wstępniaku, „nasza gazeta zmienia się, dorasta i nabiera charakteru”. Mamy nadzieję, że Wy również to dostrzeżecie, a zmiany przypadną Wam do gustu 🙂

Tematem najnowszego numeru jest ZACHŁANNOŚĆ. Adam Aduszkiewicz pisze o chciwości, która towarzyszy nam od zarania dziejów. Prof. Dominika Maison o materializmie, który sprawia, że nie czujemy się szczęśliwi. Alicja Cybulska o zachłanność w marketingu i o tym, że najlepiej oceniane marki nie próbują przechytrzyć klienta. Przypominamy również wystąpienie ks. Bonieckiego o nieumiarkowaniu – jednym z siedmiu grzechów głównych.

Ponadto w gazecie TRUDNE PRAWDY. Henryk Wujec pisze, że po czasie wolności nastał czas odpowiedzialności i musimy stawić mu czoło. Olaf Żylicz opowiada o mydleniu sobie oczu, Marcin Napiórkowski o zębatym potworze dezinformacji, a prof. Anna Giza pyta – kto odważy się odrzucić fetysz wzrostu?

Zapraszamy też do działu ZA RZEKĄ, a w nim tekst Marka Rabija o Bangladeszu – jak wygląda świat prawie 6 lat po katastrofie w Rana Plaza, oraz wywiad z Iwanną Kłympusz-Cyncadze, wicepremier Ukrainy.

Publikujemy również rozmowy z: Michałem Bonim, prof. Andrzejem Zybałą, prof. Tadeuszem Sławkiem, Elżbietą Krajewską-Kułak oraz Zdzisławem Kupczykiem.

W tym wydaniu, po raz pierwszy, znajdziecie nie tylko ciekawe artykuły i inspirujące rozmowy, ale także recenzje książek i filmów oraz sztukę. Polecamy!

Wśród autorów najnowszego numeru (poza wyżej wymienionymi) znaleźli się: Małgorzata Bonikowska, Dorota Chrobak, Andrzej Falkowski, Agata Gąsiorowska, Jerzy Hausner, Leszek Jażdżewski, Paweł Łukasiak, Sylwia Małecka, Grzegorz Nawrocki, Paweł Oksanowicz, Sylwester Pedowicz, Tomasz Sobierajski, Jarosław Traczyński. Redakcja: Agnieszka Mitraszewska.

Gazeta jest wydrukowana na papierze w 100% z recyklingu.

Chcesz otrzymać gazetę?  Zamów TUTAJ.

Podziel się

Facebook / Twitter / LinkedIn

Komentarze
Facebook Twitter LinkedIn RSS