Zrośnięty z kamerą

ŚWIAT POWideo

Gościem czwartego odcinka #kulturalnieodpowiedzialnych​ i Barbary Garstki jest Karol Lindholm, reżyser i operator filmowy.

Karol zanim zdecydował się na szkołę filmową, studiował filozofię i stosunki międzynarodowe. Do “filmówki” dostał się …. za piątym razem i była to Szkoła Filmowa im. K. Kieślowskiego w Katowicach.

Na koncie ma już wiele realizacji filmowych, które zdobyły uznanie w Polsce i za granicą m.in.:

etiuda „Lato” nagrodzona Srebrną Kijanką na Międzynarodowym Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Camerimage. Etiuda zrealizowana została we współpracy z Martyną Jakimowską w 2016 r.

film dokumentalny „Wnętrze lwa” (2018, film powstał w ramach programu Studio Munka), za który otrzymał Nagrodę Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego Nominacja w kategorii: Najlepszy film dokumentalny oraz Nagrodę w konkursie Green Film na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Krótkometrażowych “Interfilm” w Berlinie

film krótkometrażowy „Ostatni gwizdek” (2020 r.) nominowany do nagrody Złote Lwy w Konkursie Filmów Krótkometrażowych oraz nagrody Warszawskiego Festiwalu Filmowego w Konkursie Filmów Krótkometrażowych. Karol pracował także jako operator przy produkcji serialu TVP „Osiecka”. Zapraszamy do obejrzenia rozmowy!

#kulturalnieodpowiedzialni#nienieodpowiedzialni#nno#rezyser#film#etiuda#barbaragarstka#karollindholm​POKAŻ MNIEJ

Podziel się

Facebook / Twitter / LinkedIn

Komentarze
Facebook Twitter LinkedIn RSS