Żyję poza systemem

ŚWIAT POWideo

“Miałam szczęście – tuż po zakończeniu szkoły aktorskiej znalazłam pracę – i to w miejscu, które widziałam przez okno szkoły baletowej tj. w Operze Narodowej, w spektaklu “Borys Godunow” w reżyserii Mariusza Trelińskiego. Nigdy nie sądziłam, że trafię na deski tego teatru. To dało mi poczucie, że jestem na dobrym szlaku” – mówi Marta Wiejak, gość Filipa Cembali w piątym odcinku #kulturalnieodpowiedzialnych​.

W rozmowie nie zabrakło także tematów związanych z odpowiedzialnością aktora, odczarowywaniem wizerunku artysty i czasach kultury w pandemii.

Marta Wiejak pochodzi z Puław, gdzie uczęszczała do Zespołu Baletowego “Etiuda”. W 2003 roku zajęła II miejsce na Mistrzostwach Polski w Tańcu Sportowym. Jest absolwentką Studium Wokalno-Aktorskiego im. D. Baduszkowej w Gdyni. Na swoim koncie ma występy na deskach Teatru Muzycznego “Roma” (“Piloci”, “Deszczowa piosenka”, “Ale Musicale!”, “Alicja w Krainie Czarów”, “Księga Dżungli”), Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie (“Traviata”, “Borys Godunow”, “Oniegin”), Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku, Teatru Muzycznego w Poznaniu, Opery na Zamku w Szczecinie. Jako aktorka mocapowa brała udział w tworzeniu gier komputerowych, m.in. “Wiedźmin 2: Zabójcy królów”, “This War of Mine” i “Shadow Warrior 1”. 

Podziel się

Facebook / Twitter / LinkedIn

Komentarze
Facebook Twitter LinkedIn RSS